30 let UNIKOM Agroslužby

Hnojiva a pesticidy


V oblasti průmyslových hnojiv nabízíme kvalitní pevná, kapalná i speciální hnojiva, jejich kvalitní a rychlou aplikaci a zajištění včasné distribuce až k zákazníkovi. Dále nabízíme uskladnění hnojiv až do doby jejich aplikace. Na přání zákazníka dodáme hnojivo ve vhodném obalu (big bagy, PE ventilové pytle).

Jsme významným dodavatelem širokého sortimentu kvalitních průmyslových hnojiv v regionu Kutnohorska, částečně i Kolínska, Pardubicka, Chrudimska a Havlíčkobrodska. Na všech třech střediscích máme se skladováním a prodejem průmyslových hnojiv bohaté, více než 40 leté zkušenosti. Disponujeme kvalitními a technologicky správně vybavenými sklady o celkové kapacitě zhruba dvacet tisíc tun pro pevná a šest tisíc tun pro kapalná hnojiva. Kromě prodeje běžných registrovaných velkoobjemových hnojiv se zabýváme také výrobou jejich směsí o specifickém obsahu jednotlivých živin N, P, K, Mg a S, přesně podle konkrétních požadavků zákazníka. K tomu nám slouží moderní kontinuální míchárna hnojiv, která byla spuštěna do provozu v areálu střediska v Čáslavi v únoru 2012. Vedle pevných a kapalných průmyslových hnojiv nabízíme i mleté vápenaté hmoty, v naprosté většině případů i s jejich aplikací.

Hnojiva dodáváme volně ložená, na přání zákazníka hnojiva můžeme „nabagovat” ve velkoobjemových vacích (big bag) o hmotnosti 500 až 1000 kg nebo v polyethylenových pytlích o hmotnostech 10, 25 nebo 50 kg. K pytlování hnojiv používáme plnicí zařízení ventilových pytlů (tzv. „pytlovačku”), výrobek firmy AGRO CS, a.s.. Do provozu byla uvedena na podzim roku 2014.

Kontrola porostů dronem


Nabízíme kontrolu porostů dronem DJI Phantom 3 Standart našim obchodním partnerům (na tomto videu vidíme řepkové pole podniku AGRO KLUKY s.r.o.).

Sortiment průmyslových hnojiv


Klasická velkoobjemová hnojiva
Ledek amonný s vápencem (LAV) – (27% N), Ledek amonný s dolomitem (LAD) - (27 % N), Síran amonný krystalický (20,3 % N; 24 % S), Síran amonný granulovaný (20 % N; 21 % S), Močovina prilovaná (45,5 % N), Amofos (52 % P2O5; 12% N), Draselná sůl (60 % K2O), Trojitý superfosfát (45 % P2O5), Kieserit (25 % MgO), Cererit (8 % N; 13 % P2O5; 11 % K2O v síranové formě)

Specifická granulovaná hnojiva
V sortimentu námi nabízených hnojiv jsou i hnojiva z produkce firmy Timac Agro patřící pod nadnárodní skupinu Roulllier Group a vyráběná v její továrně v dolnorakouském Pischelsdorfu.
Granulovaná hnojiva s obchodním označením Eurofertil patří mezi tzv. specifická granulovaná hnojiva, která jsou výjimečná nejen obsahem jednotlivých makro a mikro živin, ale i poměry mezi jednotlivými živinami a poměry mezi různými formami N či P z pohledu složení či rozpustnosti, které jsou koncipovány na základě nároků jednotlivých plodin. Granulovaná hnojiva řady Eurofertil obsahují i velmi důležité složky, které rozhodují o rozpustnosti těchto produktů, resp. o rychlosti přechodu živin do půdního roztoku a dále pak látky ovlivňující následný vývoj rostlin. Jedná se zejména o speciální nosič živin pod názvem Mescal 975, což je upravený, velice jemný vápenec pro urychlené rozpouštění jednotlivých granulí, s pozitivním vlivem na přijatelnost živin ze samotného hnojiva. Druhou neméně důležitou součástí granulovaných hnojiv firmy TIMAC AGRO je účinný komplex Physio+, který je založen na bázi fytohormonu - aminopurinu. Toto specifikum zabezpečuje progresivní růst kořenů a příznivě ovlivňuje architekturu podzemní hmoty. Mescal 975 ve spojení s Physio+ a fosfáty, které jsou součástí produktů řady Eurofertil, významně podporuje kvalitní založení porostů.
Novinkou, kterou fa Timac Agro uvedla v roce 2015 na český trh, je zcela nová, revoluční forma fosforu pod obchodním názvem TOP-PHOS.
Hnojivo TOP-PHOS obsahuje fosfor chráněný před vysrážením ve všech typech půd, vodourozpustný fosfor okamžitě dostupný pro rostliny a fosfor přijatelný po celou dobu vegetace dané plodiny.
TOP-PHOS je obsažený ve vybraných hnojivech produktové řady Eurofertil s obchodním označením Eurofertil Top.

Kapalná průmyslová hnojiva:
DAM 390 (30 % N)

Vápenatá hnojiva
Vápenec jemně mletý, druh B (87,8 % CaCO3 + 4,2 % MgCO3 - % z celkového objemu horniny), Vápnitý dolomit, druh B (55,1 % CaCO3 + 34,9 % MgCO3 - % z celkového objemu horniny)

osoba

Ing. Václav Slezák

prodej hnojiv

724 129 568
slezak@unikom.cz

osoba

Miloslav Charvát

prodej pesticidů

775 082 248
charvat@unikom.cz

osoba

Marek Benda

prodej pesticidů

607 766 779
benda@unikom.cz