Prodej hnojiv a pesticidůProdej hnojiv Prodej pesticidů
Ing. Václav Slezák Marie Nebřenská
Tel.: 724 129 568, e-mail: slezak@unikomcz Tel.: 607 766 779, e-mail: 

Jsme významným dodavatelem širokého sortimentu kvalitních průmyslových hnojiv v regionu Kutnohorska, částečně i Kolínska, Pardubicka, Chrudimska a Havlíčkobrodska. Na všech třech střediscích máme se skladováním a prodejem průmyslových hnojiv  bohaté, dnes již 40-ti leté zkušenosti. Disponujeme kvalitními a technologicky dobře vybavenými sklady o celkové kapacitě cca 20000 t pro pevná a 6000 t pro kapalná hnojiva. Kromě prodeje běžných registrovaných velkoobjemových hnojiv se zabýváme také výrobou jejich směsí o specifickém obsahu jednotlivých živin N, P, K, Mg, S, přesně podle konkrétních požadavků zákazníka. K tomu nám slouží moderní kontinuální míchárna hnojiv, která byla spuštěna do provozu v areálu střediska v Čáslavi v únoru 2012. Vedle pevných a kapalných průmyslových hnojiv nabízíme i mleté vápenaté hmoty, v naprosté většině případů i s jejich aplikací.

Hnojiva dodáváme volně ložená, na přání zákazníka hnojiva můžeme ,,nabagovat" ve velkoobjemových vacích (big bag) o hmotnosti 500 až 1000 kg  a v polyethylenových pytlích o hmotnosti 10, 25 a 50 kg. K pytlování hnojiv používáme plnicí zařízení ventilových pytlů (tzv. „pytlovačku“), výrobek firmy AGRO CS, a.s.. Do provozu bylo uvedeno na podzim roku 2014.

 

Nabízíme kontrolu porostů dronem DJI Phantom 3 Standart našim obchodním partnerům (na tomto videu vidíme řepkové pole podniku AGRO KLUKY s.r.o.).

 

Grafické znázornění míchárny hnojiv:

micharna.jpg

 

V oblasti průmyslových hnojiv nabízíme:

 

Do sortimentu nabízených hnojiv jsou pravidelně zařazována následující hnojiva:

 

Pevná průmyslová hnojiva:


Klasická velkoobjemová hnojiva

Ledek amonný s vápencem (LAV) – (27% N)

Ledek amonný s dolomitem (LAD) - (27 % N)

Síran amonný krystalický (20,3 % N; 24 % S)

Síran amonný granulovaný (20 % N; 21 % S)

Močovina prilovaná (45,5 % N)

Amofos (52 % P2O5; 12% N)

Draselná sůl (60 % K2O)

Trojitý superfosfát (45 % P2O5)

Kieserit (25 % MgO)

Cererit (8 % N; 13 % P2O5; 11 % K2O v síranové formě)

 

Specifická granulovaná hnojiva

V sortimentu námi nabízených hnojiv jsou i hnojiva z produkce firmy Timac Agro patřící pod nadnárodní skupinu Roulllier Group a vyráběná v její továrně v dolnorakouském Pischelsdorfu.

Granulovaná hnojiva s obchodním označením Eurofertil patří mezi tzv. specifická granulovaná hnojiva, která jsou výjimečná nejen obsahem jednotlivých makro a mikro živin, ale i poměry mezi jednotlivými živinami a poměry mezi různými formami N či P z pohledu složení či rozpustnosti, které jsou koncipovány na základě nároků jednotlivých plodin. Granulovaná hnojiva řady Eurofertil obsahují i velmi důležité složky, které rozhodují o rozpustnosti těchto produktů, resp. o rychlosti přechodu živin do půdního roztoku a dále pak látky ovlivňující následný vývoj rostlin. Jedná se zejména o speciální nosič živin pod názvem Mescal 975, což je upravený, velice jemný vápenec pro urychlené rozpouštění jednotlivých granulí, s pozitivním vlivem na přijatelnost živin ze samotného hnojiva. Druhou neméně důležitou součástí granulovaných hnojiv firmy TIMAC AGRO je účinný komplex  Physio+, který je založen na bázi fytohormonu - aminopurinu. Toto specifikum zabezpečuje progresivní růst kořenů a příznivě ovlivňuje architekturu podzemní hmoty.  Mescal 975 ve spojení s Physio+ a fosfáty, které jsou součástí produktů řady Eurofertil, významně podporuje kvalitní založení porostů.

Novinkou, kterou fa Timac Agro uvedla v roce 2015 na český trh, je zcela nová, revoluční forma fosforu pod obchodním názvem TOP-PHOS.

TOP-PHOS = fosfor chráněný před vysrážením ve všech typech půd

TOP-PHOS = vodorozpustný fosfor okamžitě dostupný pro rostliny

TOP-PHOS = fosfor přijatelný po celou dobu vegetace dané plodiny

TOP-PHOS je obsažený ve vybraných hnojivech produktové řady Eurofertil

s obchodním označením Eurofertil Top.

 

Kapalná průmyslová hnojiva:

 

DAM 390  (30 % N)

 

Vápenatá hnojiva:

 

Vápenec jemně mletý, druh B (87,8 % CaCO3 +  4,2 % MgCO3 - % z celkového objemu horniny)

Vápnitý dolomit, druh B (55,1 % CaCO3 + 34,9 % MgCO3 - % z celkového objemu horniny)